Campania pentru copiii din Fofeldea la final si Targ de produse traditionale

Muzeul ASTRA doreste sa le multumeasca tuturor celor care au participat, prin contributiile lor, la campania Daruri pentru copiii din Fofeldea, care s-a incheiat prin inmanarea pachetelor cu dulciuri, imbracaminte, incaltaminte si jucarii, in data  de 16 decembrie 2011. Persoane fizice, angajati ai muzeului, societati comerciale, intr-un cuvant, oameni cu suflet mare, au reusit sa aduca o raza de speranta si o bucurie in preajma sarbatorilor copiilor din satul Fofeldea.
Le multumim inca o data pe aceasta cale si le uram la randul nostru Sarbatori fericite! si La multi ani! tuturor celor care s-au implicat si au sprijinit demersul nostru.

Detalii despre momentele petrecute de muzeografi ai Muzeului ASTRA alaturi de copii, veti gasi consultand documentul furnizat de colega noastra Oana Burcea, prezenta alaturi de colegul nostru Cristian Prisacean, la bucuria celor mari si celor mici.

Totodata, va reamintim, ca azi si maine, (22 si 23 decembrie) este in plina desfasurare la Sala Transilvania, Targul de produse traditionale si ecologice, care va asteapta sa va aprovizionati de sarbatori. Astfel, daca vizitati targul, in fiecare din aceste zile, intre orele 12.00-15.00 va veti putea bucura si de prezenta colindatorilor din diferite zone ale judetului, care va vor aduce urarile lor de bine si de prosperitate in prag de Craciun si An Nou.

Biroul de presa al CNM ASTRA