16 septembrie 2017 Zilele Europene ale Patrimoniului

Sâmbătă, 16 septembrie – program special de Zilele Europene ale Patrimoniului

Muzeul ASTRA împreună cu Direcția Județeană pentru Cultură Sibiu sărbătoresc pe 16 septembrie 2017 Zilele Europene ale Patrimoniului, organizate la inițiativa comună a Consiliului Europei și a Uniunii Europene. Cu această ocazie Muzeul ASTRA oferă pentru vizitarea Muzeului în aer liber din Dumbrava Sibiului accesul gratuit pentru copii, elevi și studenți, iar pentru adulți biletul va fi cu preț redus - 10 lei. Vizitatorii pot lua parte la două vizite ghidate cu tema Patrimoniu cultural-Natura-Armonii, începând cu orele 11 și orele 16, cu plecare de la poarta principală. Pentru expozițiile din Casa Hermes (Piața Mică nr. 11), Casa Artelor (Piața Mică nr. 21) și Centrul Cultural Memorial „Dr. Gheorghe Telea-Bologa” de la Nou Român accesul vizitatorilor va fi gratuit.