Structura personalului CNM ASTRA

Structura personalului CNM ASTRA

Complexul National Muzeal ASTRA SIBIU
Structura personal 17.07.2017

I. PERSONAL CONDUCERE
Stefan Ciprian Anghel - Manager
Baron Marian Ovidiu - Director general adjunct
Orban Dorina - Contabil Sef
II. SERVICIUL JURIDIC. EVIDENTA PATRIMONIU MUZEAL
Lucardi Mihaela - Sef Serviciu 
Rociu Cornelia -  Consilier juridic
Veltan Liviu - Muzeograf
Repede Camelia Elena - Muzeograf
Verza Teodora - Muzeograf
Hasegan Stefan - Inginer de sistem
Dan Bianca - Inginer de sistem
Popa Doina - Operator
III. COMPARTIMENT AUDIT INTERN
Opris Nicolita - Auditor
Bratu Bettina Mihaela - Inspector de specialitate
IV. SERVICIUL CONTABILITATE
Bobanga Daniela Maria - Sef Serviciu 
Frasie Alice Cristiana - Economist
Spatacean Mihaela - Economist
Craciun Elena Gabriela -  Economist
Grigorescu Vasilica - Referent de specialitate
Dorobantiu Doina - Referent
Cristian Maria - Casier
V. BIROU RESURSE UMANE. SALARIZARE RELATII CU PUBLICUL
Tarcea Maria Dorina - Sef Birou
Costache Raluca - Inspector de specialitate
Marinca Simona Daria - Consilier
Fratila Daniela Paraschiva - Referent de specialitate
Prisacean Cristian Nicolae - Referent de specialitate
Nistor Elena Violeta - Contabil
VI. SERVICIUL PROTECTIA MUNCII. SITUATII DE URGENTA
Basaraba Florin Ilie - Sef Serviciu 
Lalu Adrian - Referent de specialitate
Friciu Octavian Ovidiu - Referent
Melinte Ilie - Pompier
Ene Constantin - Pompier
Secuiu Comse Ioan - Pompier
Popa Ilie Simion - Pompier
Draghici Constantin - Pompier
VII. DEPARTAMENT ASTRA FILM
Budrala Dumitru - Director
VII.A  COMPARTIMENT PRODUCTIE SI DISTRIBUTIE FILM
Nan Florian-Mircea - Redactor
Ionescu Florin Cristian - Redactor
Loamnesan Adriana Maria - Redactor
Dan Daniela - Redactor
VII.B  SERVICIUL ORGANIZARE EVENIMENTE, PROGRAME DE EDUCATIE CINEMATOGRAFICA
Marin Adina - Sef Serviciu 
Crisu Manea Razvan Alexandru - Redactor
Ionas Liliana Maria - Redactor
Mosneag Cornel Sergiu - Redactor
Mihulecea Diana Patricia - Redactor
Stefan Catalina Floriana - Redactor
Muntean Adela Iuliana - Redactor
VII.C  SERVICIUL CERCETARE, ARHIVA, COMUNICARE, RELATII PUBLICE
Kato Csilla - Sef Serviciu 
Dumitrascu Adrian Mihail - Cercetator stiintific
Doncutiu Claudiu Rudolf - Redactor
Colibaba Olimpia Adela - Redactor
Iacob Raluca Stefania - Redactor
Scortea Bogdan Constantin Cosmin - Operator imagine
Gall Sanda Melinda - Redactor
VIII. MUZEUL CIVILIZATIEI POPULARE TRADITIONALE ASTRA - MUZEUL IN AER LIBER
Tomegea George Octavian - Director
VIII.A  SECTIA CERCETARE SI FUNCTIONARE EXPOZITIONALA
Streza Marius Florin - Sef Sectie
Gherghel Mihaela - Muzeograf
Iliut Raluca Paraschiva - Muzeograf
Robu Lucian Nicolae - Muzeograf
Scheianu Marius Adrian - Muzeograf
Alexe Nicolae Adrian - Muzeograf
Ignat Ioan Cosmin - Muzeograf
Paucean Stefan - Muzeograf
Popa Monica Anca - Muzeograf
Gruitoiu Roxana Elena - Muzeograf
Voica Simona Nicoleta - Muzeograf
Boros Teodor - Muzeograf
Smarandoiu Ion - Supraveghetor muzeu
Lipsa Miluta - Supraveghetor muzeu
Capatina Ion - Supraveghetor muzeu
Marginean Dumitru - Supraveghetor muzeu
Popa Ioan - Supraveghetor muzeu
Staicu Iosif - Supraveghetor muzeu
Buga Aristide - Supraveghetor muzeu
Fufezan Oliviu - Supraveghetor muzeu
Brad Susana - Supraveghetor muzeu
Borcea Ioan Claudiu - Supraveghetor muzeu
Candea Ioan - Supraveghetor muzeu
COMPARTIMENT ETNOGRAFIE ALTE MONORITATI
Burcea Mirela Oana - Muzeograf
Cherciu Cezarina Florina - Muzeograf
VIII.B  SERVICIUL TRANSFER, RECONSTRUCTIE SI RESTAURARE MONUMENTE
ETNOGRAFICE SI ISTORICE
Galatir Camelia - Sef Serviciu
Suciu Gheorghe - Restaurator
Herculea Ioan - Restaurator
Trinu Ioan Bucur - Restaurator
Pascu Ioan - Restaurator
Hanea Mircea - Restaurator
Iliutiu Nicolae - Restaurator
Trestariu Viorel - Restaurator
IX. MUZEE PAVILIONARE
Cretu Mirela - Director
IX.A  SECTIA MUZEUL CIVILIZATIEI TRANSILVANE ASTRA.
COMPARTIMENT ETNOGRAFIE ROMANEASCA
Bercu Dana Paraschiva - Sef Sectie
Popa Ada - Muzeograf
Popa Olga Nicoleta - Muzeograf
Gavan Elena - Muzeograf
Mondoc Andre Mihaela - Muzeograf
Popa Ana Maria - Muzeograf
Petrisor Ionut Horia - Conductor arhitect
Popa Daniel Gabriel - Gestionar custode sala
Oltean Alin Petru - Gestionar custode sala
Zileanu Vladimir - Supraveghetor muzeu
Magda Dana - Supraveghetor muzeu
Nicu Iustina - Supraveghetor muzeu
Diaconu Ramona Camelia - Supraveghetor muzeu 
COMPARTIMENT ETNOGRAFIE SASEASCA EMIL SIGERUS
Malearov Simona Maria - Muzeograf
Stefan Camelia Dumitra - Muzeograf
Rosca Karla Bianca - Muzeograf
IX.B  SECTIA MUZEUL DE ETNOGRAFIE UNIVERSALA FRANZ BINDER
Avram Adriana Silvia - Sef Sectie
Mares Delia Crina - Muzeograf
Busie Raluca - Muzeograf
Basaraba Iulia Alexandra - Referent de specialitate
Colceriu Rodica - Referent
Baba Wilma - Supraveghetor muzeu
Pitu Nicolae - Supraveghetor muzeu
X. DEPARTAMENT MARKETING CULTURAL
Iancu Mirela - Director
X.A  COMPARTIMENTUL MARKETING PRODUSE CULTURALE. MUSEUM SHOP
Tolciu Simona Anisoara - Muzeograf
Capatana Anca - Referent de specialitate
Nemes Teodora Monica - Referent
Patruti Rodica - Referent
Botez Aurelia Violeta - Controlor bilete
Virag Margareta - Supraveghetor muzeu
Vilcu Alexandra - Supraveghetor muzeu
SERVICIUL PROGRAME SI MARKETING CULTURAL
X.B  COMPARTIMENTUL IMPLEMENTARE PROIECTE
Roman Diana - Sef serviciu int.
Iancu Manuela - Referent de specialitate
X.C. COMPARTIMENT COMUNICARE PATRIMONIU
Andrei Raluca Ioana - Muzeograf (Educator muzeal)
Penciu Irina Eliza - Muzeograf
Patrut Maria Elena Tinela - Muzeograf (Educator muzeal)
Cretu Anda Ileana - Referent de specialitate
Pufulete Simina Dalia - Referent de specialitate
Dan Ioana Cristina - Referent de specialitate
X.D.  COMPARTIMENT COMUNICARE SI PROMOVARE
 Calinescu Constantin Cosmin - Referent de specialiate
Popa Silviu Ioan - Desenator artistic
XI. CENTRUL ASTRA PENTRU PATRIMONIU.
DEPARTAMENTUL DE CONSERVARE SI RESTAURARE
Ionescu Geanina - Director
XI.A  SERVICIUL RESTAURARE LEMN POLICROM, CERAMICA, TEXTILE.
INVESTIGATII CHIMICE.
Fogarascher Sorin Eduard - Sef Serviciu
Olaru Ion Valeriu - Cercetator stiintific
Izdraila Vasilica - Restaurator
Iuga Marius - Restaurator
Nicolae Ana Maria - Restaurator
Floca Anamaria - Restaurator
Paun Florin Marian - Restaurator
Vacariu Daniela Adela - Chimist principal
XI.B  SERVICIUL CONSERVARE MONUMENTE SI BUNURI CULTURALE MOBILE.
RESTAURARE LEMN, METAL. INVESTIGATII BIOLOGICE.
Chirtea Ileana Lucia - Restaurator
Diaconu Gabriela Mihaela - Restaurator
Ciolan Gabriel - Restaurator
Tolomeiu Iov Nicolae - Restaurator
Cristea Vasile - Restaurator
Muntean Codruta Cristina - Restaurator
Potcovel Nicolae - Restaurator
Urzica Ioan - Restaurator
Oltean Mircea - Restaurator
Avram Ciprian - Restaurator
Hogescu Felicia Alexandrina - Conservator
Ritovoi Gheorghe - Restaurator
XI.C  SERVICIUL CENTRUL DE PREGATIRE A CONSERVATORILOR SI RESTAURATORILOR.
Bernath Andrea Gabriela - Sef Serviciu
Amuza Mihai Gabriel - Conservator
Potcovel Elena-Claudia - Conservator
Teodorescu Iulia Claudia - Restaurator
Stoicovici Bogdan - Conservator
Copil Andrada Ilinca - Conservator
Tolomeiu Iov Nicolae - Conservator
Timpea Aurelia Mihaela - Conservator
Ivanus Lucica - Conservator
Halcea Doina - Conservator
XII. DEPARTAMENT ADMINISTRATIV
XII.A  COMPARTIMENT ADMINISTRATIV.
Popoviciu Ioan Alexandru - Director int.
Oana Mihaela Laura - Referent
Bunea Gheorghita - Sofer
Pinzariu Grigore - Sofer
Cinezan Traian - Sofer
Herculea Florin - Muncitor calificat
Prisca Constantin - Muncitor calificat
Cozma Ioan - Muncitor calificat
Dan Nicolae - Muncitor necalificat
Lunca Samoila - Muncitor necalificat
XII.B  SERVICIUL INVESTITII. REPARATII CAPITALE.
Nistor Delia Andreea - Referent de specialitate
Serb Ioan - Muncitor calificat
Tichindelean Nicolae - Muncitor calificat
Bratu Nicolae - Muncitor calificat
Susan Gheorghe - Muncitor calificat
Boartes Gheorghe - Muncitor calificat
Kadar Andrei - Supraveghetor muzeu
Pascu Nadia -  Supraveghetor muzeu
XII.C  SERVICIUL TEHNIC. ACHIZITII PUBLICE.
Turean Bogdan - Sef serviciu
Oana Marina Mirela - Referent de specialitate
Simpetrean Nicoleta Adriana - Economist
Secuiu Petru - Tehnician
Fogarascher Ana - Referent
Sionean Gheorghe - Muncitor calificat
Popa Cornel Silviu - Muncitor calificat
XIII.SERVICIUL EDITURA ASTRA MUSEUM. REVISTA TRANSILVANIA
Vancu Mihai Radu - Șef serviciu
XIII.A. COMPARTIMENT REVISTA TRANSILVANIA
Varga Dragos Valentin - Redactor
XIII.B. COMPARTIMENT EDITURA ASTRA MUSEUM
Basaraba Mihaela - Analist
XIII.C. COMPARTIMENT ARHIVĂ ŞTIINŢIFICĂ. BIBLIOTECA
Muntean Daniela -  Bibliotecararhivist
Hasegan Veronica Mihaela - Bibliograf