Structura personalului CNM ASTRA

Structura personalului CNM ASTRA

Complexul National Muzeal ASTRA SIBIU
Structura personal  19.05.2017

I. PERSONAL CONDUCERE
Stefan Ciprian Anghel; Manager
Baron Marian Ovidiu; Director general adjunct
Orban Dorina; Contabil Sef
II. SERVICIUL JURIDIC. EVIDENTA PATRIMONIU MUZEAL
Lucardi Mihaela; Sef Serviciu 
Veltan Liviu; Muzeograf
Popa Doina; Operator
Rociu Cornelia; Consilier juridic
Repede Camelia; Muzeograf
Verza Teodora; Muzeograf
Hasegan Stefan; Inginer de sistem
Dan Bianca; Inginer de sistem
III. COMPARTIMENT AUDIT INTERN
Opris Nicolita; Auditor
Bratu Bettina Mihaela; Inspector de specialitate
IV. SERVICIUL CONTABILITATE
Bobanga Daniela; Sef Serviciu 
Frasie Alice; Economist
Spatacean Mihaela; Economist
Craciun Elena Gabriela; Economist
Grigorescu Vasilica; Referent de specialitate
Dorobantiu Doina; Casier -trezorier
Cristian Maria; Casier -trezorier
V. SERVICIUL PROTECTIA MUNCII. SITUATII DE URGENTA
Basaraba Florin Ilie; Sef Serviciu 
Lalu Adrian; Referent de specialitate
Friciu Octavian Ovidiu; Referent
Popa Ilie Simion; Pompier
Melinte Ilie; Pompier
Draghici Constantin; Pompier
Ene Constantin; Pompier
Secuiu Comse Ioan; Pompier
VI. BIROU RESURSE UMANE. SALARIZARE RELATII CU PUBLICUL
Tarcea Maria Dorina; Sef Birou 
Costache Raluca; Inspector specialitate
Marinca Simona Daria; Consilier
Fratila Daniela Paraschiva; Referent de specialitate
Prisacean Cristian Nicolae; Referent de specialitate
Nistor Elena Violeta; Contabil
VII. DEPARTAMENT ASTRA FILM
Budrala Dumitru; Director
VII.A  SERVICIUL ORGANIZARE EVENIMENTE, PROGRAME DE EDUCATIE 
Marin Adina; Sef Serviciu 
Ionas Liliana Maria; Redactor
Stefan Catalina Florina; Redactor
Muntean Adela Iuliana; Redactor
VII.B  SERVICIUL CECCETARE, ARHIVA, COMUNICARE, RELATII PUBLICE
Kato Csilla; Sef Serviciu 
Dumitrascu Adrian Mihail; Cercetator stiintific
Mosneag Cornel Sergiu; Redactor
Doncutiu Claudiu Rudolf; Redactor
Colibaba Olimpia Adela; Redactor
Iacob Raluca Stefania; Redactor
Scortea Bogdan Ctin Cosmin; Operator imagine
VII.C  COMPARTIMENT PRODUCTIE SI DISTRIBUTIE FILM
Nan Florian-Mircea; Redactor
Loamnesan Adriana Maria; Redactor
Ionescu Florin Cristian; Redactor
Sadean Razvan; Redactor
Dan Daniela; Redactor
VIII. MUZEUL CIVILIZATIEI POPULARE TRADITIONALE ASTRA - MUZEUL IN AER LIBER
Tomegea George Octavian; Director
VIII.A  SECTIA CERCETARE SI FUNCTIONARE EXPOZITIONALA
Streza Marius Florin; Sef Sectie
Gherghel Mihaela; Muzeograf
Paucean Stefan; Muzeograf
Iliut Raluca Paraschiva; Muzeograf
Popa Monica Anca; Muzeograf
Scheianu Marius Adrian; Muzeograf
Alexe Nicolae Adrian; Muzeograf
Boros Teodor; Muzeograf
Ignat Ioan Cosmin; Muzeograf
Gruitoiu Roxana Elena; Muzeograf
Voica Simona Nicoleta; Muzeograf
Robu Lucian Nicolae; Muzeograf
Smarandoiu Ion; Suprav.muzeu
Capatina Ion; Suprav.muzeu
Marginean Dumitru; Suprav.muzeu
Popa Ioan; Suprav.muzeu
Staicu Iosif; Suprav.muzeu
Lipsa Miluta; Suprav.muzeu
Brad Susana; Suprav. muzeu
Buga Aristide; Suprav. muzeu
Fufezan Oliviu; Suprav. muzeu
Borcea Ioan Claudiu; Suprav. muzeu
COMPARTIMENT ETNOGRAFIE ALTE MONORITATI
Burcea Mirela Oana; Muzeograf
Cherciu Cezarina Florina; Muzeograf
VIII.B  SERVICIUL TRANSFER, RECONSTRUCTIE SI RESTAURARE MONUMENTE
ETNOGRAFICE SI ISTORICE
Galatir Camelia; Sef Serviciu
Herculea Ioan; Restaurator
Pascu Ioan; Restaurator
Hanea Mircea; Restaurator
Trestariu Viorel; Restaurator
Iliutiu Nicolae; Restaurator
Trinu Ioan Bucur; Restaurator
Suciu Gheorghe; Restaurator
IX. MUZEE PAVILIONARE
IX.A  SECTIA MUZEUL CIVILIZATIEI TRANSILVANE ASTRA.
COMPARTIMENT ETNOGRAFIE ROMANEASCA
Cretu Mirela; Director
Bercu Dana Paraschiva; Sef Sectie
Popa Ada; Muzeograf
Popa Olga Nicoleta; Muzeograf
Gavan Elena; Muzeograf
Mondoc Andre Mihaela; Muzeograf
Popa Ana Maria; Muzeograf
Zileanu Vladimir; Suprav.muzeu
Magda Dana; Suprav.muzeu
Popa Daniel Gabriel; Gestionar custode sala
Oltean Alin Petru; Gestionar custode sala
Nicu Iustina; Suprav. muzeu
Petrisor Ionut Horia; Conducator arhitect
Diaconu Ramona Camelia; Suprav.muzeu 
COMPARTIMENT ETNOGRAFIE SASEASCA EMIL SIGERUS
Malearov Simona Maria; Muzeograf
Stefan Camelia; Muzeograf
Rosca Karla Bianca; Muzeograf
IX.B  SECTIA MUZEUL DE ETNOGRAFIE UNIVERSALA FRANZ BINDER
Avram Adriana Silvia; Sef Sectie
Mares Delia Crina; Muzeograf
Busie Raluca; Muzeograf
Colceriu Rodica; Casier -trezorier
Baba Wilma; Suprav. muzeu
Pitu Nicolae; Suprav. muzeu
X. DEPARTAMENT MARKETING CULTURAL
Iancu Mirela; Director
X.A  COMPARTIMENTUL MARKETING PRODUSE CULTURALE. MUSEUM SHOP
Tolciu Simona Anisoara; Muzeograf
Capatana Anca; Referent de specialitate
Patruti Rodica; Casier -trezorier
Vilcu Alexandra; Suprav.muzeu
Virag Margareta; Suprav.muzeu
Botez Aurelia Violeta; Controlor bilete
Nemes Teodora Monica; Referent
X.B. COMPARTIMENTUL CAFENEA CULTURALA
SERVICIUL PROGRAME SI MARKETING CULTURAL
X.C  COMPARTIMENTul IMPLEMENTARE PROIECTE
Roman Diana; Sef serviciu int.
Iancu Manuela; Referent de specialitate
X.D.COMPARTIMENT COMUNICARE PATRIMONIU
Andrei Raluca; Pedagog muzeal
Penciu Irina Elisa; Muzeograf
Patrut Maria Elena; Pedagog muzeal
Pufulete Simina Dalia; Referent de specialitate
Cretu Anda Ileana; Referent de specialitate
Dan Ioana Cristina; Referent de specialitate
X.E.  COMPARTIMENT COMUNICARE SI PROMOVARE
Popa Silviu Ioan; Desenator artistic
Calinescu Ctin Cosmin; Referent de specialiate
XI. CENTRUL ASTRA PENTRU PATRIMONIU.
DEPARTAMENTUL DE CONSERVARE SI RESTAURARE
Ionescu Geanina; Director
XI.A  SERVICIUL RESTAURARE LEMN POLICROM, CERAMICA, TEXTILE.
INVESTIGATII CHIMICE.
Fogarascher Sorin Eduard; Sef Serviciu
Izdraila Vasilica; Restaurator
Vacariu Daniela Adela; Chimist principal
Floca Anamaria; Restaurator
Iuga Marius; Restaurator
Olaru Ion Valeriu; Cercetator stiintific
Paun Florin; Restaurator
Nicolae Ana Maria; Restaurator
XI.B  SERVICIUL MONUMENTE SI BUNURI CULTURALE MOBILE.
RESTAURARE LEMN, METAL. INVESTIGATII BIOLOGICE.
Tolomeiu Iov Nicolae; Restaurator
Hogescu Felicia; Conservator
Ciolan Gabriel; Restaurator
Chirtea Ileana Lucia; Restaurator
Oltean Mircea; Restaurator
Potcovel Nicolae; Restaurator
Urzica Ioan; Restaurator
Avram Ciprian; Restaurator
Muntean Codruta; Restaurator
Ritovoi Gheorghe; Restaurator
Cristea Vasile; Restaurator
Diaconu Gabriela Mihaela; Restaurator
XI.C  SERVICIUL CENTRUL DE PREGATIRE A CONSERVATORILOR SI RESTAURATORILOR.
Bernath Andrea Gabriela; Sef Serviciu
Teodorescu Iulia Claudia; Restaurator
Copil Andrada Ilinca; Conservator
Stoicovici Bogdan; Conservator
Potcovel Elena-Claudia; Conservator 
Timpea Aurelia Mihaela; Conservator
Ivanus Lucica; Conservator
Halcea Doina; Conservator
Tolomeiu Iov Nicolae; Conservator 
XII. DEPARTAMENT ADMINISTRATIV
XII.A  COMPARTIMENT ADMINISTRATIV.
Popoviciu Ioan Alexandru; Director int.
Oana Mihaela Laura; Referent
Cinezan Traian; Sofer
Bunea Gheorghita; Sofer
Herculea Florin; Muncitor calificat
Prisca Constantin; Muncitor calificat
Dan Nicolae; Muncitor necalificat
Cozma Ioan; Muncitor calificat
Lunca Samoila; Muncitor necalificat
Pinzariu Grigore; Sofer
XII.B  SERVICIUL INVESTITII. REPARATII CAPITALE.
Nechifor Verginica; Sef Serviciu
Tichindelean Nicolae; Muncitor calificat
Bratu Nicolae; Muncitor calificat
Boartes Gheorghe; Muncitor calificat
Serb Ioan; Muncitor calificat
Susan Gheorghe; Muncitor calificat
Pascu Nadia; Suprav.muzeu
Kadar Andrei; Supraveghetor
XII.C  SERVICIUL TEHNIC. ACHIZITII PUBLICE.
Turean Bogdan; Sef serviciu
Simpetrean Adriana; Economist
Fogarascher Ana; Referent
Secuiu Petru; Tehnician
Popa Cornel Silviu; Muncitor calificat
Sionean Gheorghe; Muncitor calificat
Oana Mariana Mirela; Referent de specialitate
XIII.SERVICIUL EDITURA ASTRA MUSEUM. REVISTA TRANSILVANIA
XIII.A. COMPARTIMENT REVISTA TRANSILVANIA
XIII.B. COMPARTIMENT EDITURA ASTRA MUSEUM
Voina Delia; Muzeograf
Basaraba Mihaela; Analist
XIII.C.COMPARTIMENT ARHIVĂ ŞTIINŢIFICĂ. BIBLIOTECA
Muntean Daniela; Bibliotecararhivist
Petrisor Ionut Horia; Conductor arhitect